Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

10.09 Valgas tulevad Hugo Lepnurmele pühendatud muusikapäevad

10.09.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Kuu lõpus toimuvad Valgas legendaarsele kirikumuusikule Hugo Lepnurmele pühendatud muusikapäevad.

26.-28. septembrini peetavate päevade eesmärk on arutada Balti ja Põhjamaade koostööd kirikumuusika alal.

“Eesti-Läti piirilinn Valga-Valka pakub kunagise Cimze seminari asukohana hea ajaloolise tausta Balti- ja Põhjamaade kirikumuusika foorumiks, arutamaks koostöövaldkondi Taani, Norra, Rootsi ning 90-aastaseks saanud Soome, Eesti, Läti, Leedu kirikumuusikute vahel,” ütles muusikapäevade raames toimuva Balti- ja Põhjamaade kirikumuusika konverentsi korraldaja Elke Unt, kes on saanud kirikumuusikaalase hariduse Helsingi Sibeliuse akadeemiast.

“Kirikumuusikal on olnud oluline osa koolimuusika arengus ja rahvuslikus ärkamisajas. Ta on otseselt seotud kiriku- ja rahvakalendri traditsioonidega. Seetõttu on tänavune Euroopa kultuuridevahelise dialoogi aasta sobiv arendamaks aastasadade vanuseid ühiseid traditsioone,” lisas ta.

Hugo Lepnurme Muusikaühingu eestvõttel toimuvat kirikumuusikute kokkutulekut korraldatakse alates 2005. aastast.

Hugo Lepnurm (1914-1999) koolitas eesti kirikumuusikuid ja arendas rahvusvahelist suhtlust oma aja võimaluste piires, hoides Eesti kiriku- ja orelimuusika järjepidevust.

Janis Cimze (1814-1881) rahvusvaheline elutöö koolitada Eestile ja Lätile haritud köstreid ja koolmeistreid sai oluliseks mõlema maa laulupidude sünniloos.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)