Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

10.09 Rapla Kirikumuusika festivali arengukava leidis toetust

10.09.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Neljapäeval Vana-Vigala raamatukogus koos olnud Raplamaa Omavalitsuste Liidu vallavanemate kogu arutas muude oluliste teemade kõrval Rapla kirikumuusika festivali lõppenud aasta kokkuvõtet ning järgmiste aastate plaane.

Põhiliselt just tulevikku vaatava ettekandega esines festivali peakorraldaja Raimo Kivistik, kellel oli vallavanematele tutvustada vastvalminud "Rapla kirikumuusika festivali arengukava aastateks 2008-2011" projekt. Mingit otsust seekord ei langetatud, sest arengukava sõnum: "Muusikaliste suurvormide kavandamiseks on vaja saavutada festivali eelarvemahu kasv vähemalt 200 tuhande krooni ulatuses" vajab täpsemat arutamist, arvutamist ja kaalumist.

Tulevikukavade hulgast tasuks esile tõsta soovi tuua 2010. aastal festivali dirigentide hulka Eesti muusikasaadik Neeme Järvi, kes ongi andnud juba põhimõttelise nõusoleku võtta ette Uno Soomre suurvorm "Laul Loojale". Ka on temaga arvestatud aastal 2011, kui Tallinna Kaarli kirikus peaks teoks saama Enn Võrgu oratooriumi "Valvake" teine esmaesitus.

Põhimõtteliselt kiideti arengukava siiski heaks ja tunnustati festivali kui pikaajalise traditsiooniga kogu Raplamaale tuntust toonud ja siinseile muusikahuvilistele kordumatuid elamusi loonud kõrgkultuuri projekti. Ka maavanem Tõnis Blank kinnitas, et maavalitsus toetab kirikumuusika festivali jätkumist: "See on maakonna tähtsündmus, mida on vaja edasi arendada". Ta tuletas meelde, et aastal 2011on Tallinn Euroopa kultuuripealinnaks ning et läbi pikaajalise traditsiooniga festivali võiks siis sinna ära paista ka Rapla. Arutelu võiks kokku võtta Vigala vallavanema Priit Kärsna sõnadega: "Võimas üritus, küsimus on ainult rahastamises", mida täiendas omalt poolt Kaiu vallavanem Ülle Kiviste: "Arengut on vaja ja areng tahab raha".

Üldiselt võis sõnavõttudest välja lugeda siiski valdava poolehoiu, toetuse ning soovi ka rahastamise probleemidele lahendus leida. Esialgu jäi pisut reserveerituks ainult Rapla vallavanem Aare Heinvee, kes rõhutas, et ta ei tahaks välja tulla mingi isikliku seisukohaga enne, kui teemat ei ole "väga tõsiselt arutanud vallavalitsus".

Kirikumuusika festivali arengukava saadetakse edasi omavalitsuste liidu oktoobrikuu täiskogu ette, kus formuleeritakse valdade ühine seisukoht. Raimo Kivistik pani omavalitsustele südamele, et selle väljaütlemisega ei tohiks pikalt venitada, sest juba praegu on vaja sõlmida lepinguid järgmisteks aastateks, lepingud aga sisaldavad punkte, mis räägivad rahast

Nädaline, 7. septembril 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)