Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

10.09 Kirikute nõukogu ootab oikumeeniliste preemiate kandidaate

19.09.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Eesti Kirikute Nõukogu kuulutas välja tänavuse aasta oikumeeniliste aastapreemiate konkursi, mis tänavu lähtub Eesti vabariigi juubeliaastast.

Selle aasta oikumeeniline aastapreemia antakse välja silmapaistvate saavutuste eest Eesti ühiskonda edendanud oikumeenilistes valdkondades.

Preemia laureaadiks võib saada inimene, inimeste rühm või organisatsioon, kes oma isiku või tegevusega on näidanud kirikut kui ühtsust selle mitmekesisuses ning edendanud seeläbi Eesti ühiskonna arengut ühes või teises eluvaldkonnas.

Lisaks antakse välja eripreemia kaplanaadi valdkonnas, mille saab pikaajalise tegevuse eest kaplaniteenistuse töös.

Preemia laureaadiks võib saada inimene või inimeste rühm, kes oma tegevusega on kaasa aidanud Eesti ühiskonna teenimisele kaplaniteenistuse kaudu.

Konkursile saab kandidaate esindada 3. novembrini.

Preemiad antakse koos aukirjaga kätte nõukogu aastalõpukoosolekul.

Nõukogu moodustas ka teoloogilise ümarlaud, mille ülesanne on edendada mitmepoolset oikumeenilist dialoogi. Ümarlauda kuuluvad luterliku kiriku, baptistikiriku, metodisti kiriku, nelipühi kiriku, karismaatilise episkopaalkiriku, õigeusu kiriku ning katoliku kiriku esindajad.

Ümarlaua moodustamise idee sai alguse suvel Pärnumaal toimunud töökoosolekul, kus arutati mitmepoolse oikumeenilise dialoogi võimaluse üle ristimise teemal.

6 kommentaari artiklile “10.09 Kirikute nõukogu ootab oikumeeniliste preemiate kandidaate”

 1. Julius Kört ütleb:

  Sellistel tingimustel on ainuke kandidaat nüüd ja alati Jeesus Kristus, kes elab nüüd ja igavesti ja peale sellegi.Muidugi võib juhtuda, et Ta palub Isalt surma, sest praegune kaklev maailm ja ka kaklev kirik on nii tülgastav, et parem on rahulik enesetapp kui viibine selles mülkas.

 2. Lugeja ütleb:

  Kui kõik nii tülgastav on, siis milleks te siin mülkas olete?

 3. Julius Kört ütleb:

  Ma ei olegi, olen ammugi Taevas, mu maine kest ainult loivab siin ringi.

 4. Lugeja ütleb:

  Kui olete juba taevas, siis peaksite olema eeskujuks kõigile, kuidas oma ligimest armastada ja teenida. Vaadates teie kirjalikku tegevust aga seda teie kohta öelda ei julge. Elage maa peal ja inimesi teenides, kuni siin maa peal olete. Pole vaja elada fantaasiates, ringi loivata ja olla ülbe ja üleolev kõigi ja kõige vastu.

  Rahu teie südamesse.

 5. Julius Kört ütleb:

  Tänan õpetuamise ja hääde sõnade eest, kuid Taevas on siiski parem.

 6. Anonüümne ütleb:

  Andke Philippe Jourdanile, tema sai juba Maarja medali ja mingi prantsuse Leegioni ordeni, see preemia tal on just veel puudu.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)