Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

10.09 Karksi kiriku kultuurisuvi sai piduliku lõppakordi

10.09.2008 | | Rubriik: Online artiklid

3. septembril peeti Karksi Peetri kirikus tänujumalateenistus, millega tähistati kiriku pühitsemise 230. aastapäeva. Teenis koguduse õpetaja Kalle Gaston, kellele olid abiks koguduse senine organist-koorijuht Helika Gustavson-Rätsep ja Aaro Tetsmann. Jumalateenistus oli ühtlasi Karksi kiriku kultuurisuve lõppakord.

Hooajal anti kolm kontserti: 30. mail esines Taani organist Hans Christian Hein, 17. juunil bariton Reinhart Gröschel Saksamaalt koos sopran Helika Gustavson-Rätsepa ja organist Aaro Tetsmanniga ning 8. augustil organist Marelle Siitas. Kõik kontserdid salvestati ja valitud paladest koostati CD, mida esitleti pärast 3. septembri jumalateenistust.

Laserplaadile on jäädvustatud XVI—XXI sajandi rohkem ja vähem tuntud muusikapalu. Kõige huvitavamad on Eesti kuulajaskonnale ehk Taani helilooja Jesper Madseni orelikoraalid, samuti Anne-Mai Salumäe laul «Üle põldude» ja Enn Võrgu fuuga B-A-C-H. Kahte viimati nimetatud teost varem helikandjale talletatud ei ole.

Et tegemist oli kirikule, orelile ning meistritele Ernst Kesslerile ja Wilhelm Müllverstedtile pühendatud juubeliüritustega, on CD juurde kuuluvas vihikus juttu ajaloost ning meistrite elust ja tööst. Seega on väljaandest avastamisrõõmu nii muusika- kui ajaloohuvilistel.

Vihiku ja CD soetamiseks palutakse ühendust võtta Karksi Peetri kogudusega. Kogu tulu läheb koguduse tegevuse toetuseks.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)