Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

1.12 Pühapäeval süttivad esimesed advendiküünlad

01.12.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Pühapäeval süttivad kõikjal Eestis esimesed advendiküünlad.

Tallinna linnapea Edgar Savisaar ja Tallinna praost Jaan Tammsalu süütavad linna esinduskuusel küünlad kell 14. Esinevad Tallinna Jaani, Kaarli, Pühavaimu, Peeteli, Viimsi ja toomkoguduse koorid ning Revalia kammermeeskoor.

Tartu linnapea Urmas Kruuse ja Tartumaa praost Joel Luhamets süütavad linna esinduskuuse küünlad kell 16, laulavad mudilaskoorid ning toimuvad rongkäigud muuseumi- ja raamatukogupäkapiku töötubadesse.

Pärnu küünalde süütamisel kell 16 osalevad linnavolikogu esimees Ahti Kõo ja Eliisabeti kiriku õpetaja Enn Auksmann. Laulab segakoor Endla ja tantsivad WAF-i tantsukooli lapsed.

Rakvere keskväljakul süütavad kell 16 advendiküünla linnapea Andres Jaadla ja Lääne-Viru maavanem Urmas Tamm. Kõneleb ka Kolmainu koguduse õpetaja Tauno Toompuu ning musitseerib Virumaa noorte meeskoor.

Kuressaare linnapea Urve Tiidus ja Kuressaare Laurentiuse koguduse õpetaja Anti Toplaan süütavad kesklinnas asuval kuusel küünlad kell 18, laulab segakoor Lyra.

Haapsalu linnapea Ingrid Danilov ja Lääne praost Tiit Salumäe süütavad piiskopilinnuse suurel laval esimese advendiküünla kell 18, esinevad Sirje Kaasiku laululapsed.

Paide linnapea Kersti Sarapuu ja kirikuõpetaja Algur Kaerma süütavad linna keskväljaku kuusel küünlad kell 18, esineb ansambel Cardinals.

Kell 16 Põltsamaa Niguliste kirikus toimuval linna muusikakollektiivide kontserdilt viiakse advendituli linna jõulukuuse juurde, kus linnapea Jaan Aiaots süütab tuled linna jõulukuusel.

Kell 15 süüdatakse advendiküünlad ka Otepää keskväljakul ning kell 16 Narvas Peetri platsil, Võrus Vabaduse väljakul ja Põlva keskpargis.

BNS, 1. detsembril 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)