Esileht » Online » Online artiklid »

1.12 Kaarli kirikus toimub AIDSi vastase päeva puhul kontsert

01.12.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Ülemaailmse AIDSi vastu võitlemise päeva tähistamiseks algab täna Tallinnas Kaarli kirikus kell 17 tasuta heategevuskontsert "Minu inimesed", mille salvestab ja toob kell 22.30 televaatajani ka ETV.

Kontserdil esinevad XXI Sajandi Orkester, Tallinna Poistekoor, Eesti Lastekoor, Vox Clamantis ja solistid Tõnis Mägi, Chalice, Hannaliisa Uusma, Oksana Volkova ning instrumentalistid Monika Mattiesen, Arvo Leibur, Jaak Sooäär, Indrek Kruusimaa ja Peep Ojaveski, teatas Tervise Arengu Instituut (TAI).

Instituudi andmeil on Eestis aastate jooksul ametlikult registreeritud 6299 HIV-nakkuse juhtu, kuid hinnanguliselt on nakatunud veel ligikaudu sama palju inimesi.

"HIV-nakkuse statistika ja Eesti noorte seksuaalse riskikäitumise näitajad annavad alust arvata, et suur osa oma nakatumisest mitteteadlikke on seksuaalselt aktiivsed kahekümnendates eluaastates või isegi nooremad inimesed," teatas TAI.

Instituudi andmeil kasutavad aga noored juhusuhetes kondoome harva – üle kolmandiku 16-18aastastest ja enam kui pooled 19-24aastastest seda ei tee.

Viimase 12 kuu jooksul juhusuhetes olnud noortest on oma elu jooksul HIV testil käinud vaid alla kümnendiku 16-18aastastest ja neljandik 19–24aastastest.

63% kõigist aastate jooksul registreeritud HIV-nakkuse juhtudest Eestis on avastatud 15-24aastaste noorte seas.

ETV24, 1.detsembril 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)