Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

1.11 Palvuslõunasöök kujuneb tavaks

01.11.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Läinud reedel peeti Villa Theresas Rakveres toimunud misjonipäevade raames palvuslõunasöök kiriklike ringkondade ning avaliku elu tegelaste osavõtul, mis võib linnas kujuneda iga-aastaseks traditsiooniks.

Seni on Eesti Evangeelne Allianss korraldanud Tallinnas kuus palvushommikusööki. Alliansi president Meego Remmel avaldas rõõmu selle üle, et palvushommikusöökide tava on riiklikult tasandilt levimas üle Eesti ning jõudnud Rakverre, sedakorda palvuslõunasöögi kujul, millest võttis osa ka EELK peapiiskop Andres Põder.

Palvuslõunal kõnega esinenud europarlamendi liikme Tunne Kelami sõnul on nende ürituste mõte tuua kokku poliitikuid, ärimehi, ajakirjanikke ja usutegelasi, et mõtiskleda üheskoos elu sügavamate väärtuste üle.

Misjonipäevade patroon, Rakvere linnapea Andres Jaadla avaldas lootust, et palvuslõunasöögid saavad Rakveres tavaks. Idee järgi hakatakse neid korraldama lõikustänupüha paiku oktoobri esimesel poolel. Järgmisel aastal on see plaanis sumo MMile järgneval nädalal, täpsemalt 17. oktoobril.

Palvuslõunasöögi lõpetas ühispalve riigi, maakonna, linna ja kõigi siinsete inimeste eest.

Virumaa Teataja, 30. oktoobril 2007

2 kommentaari artiklile “1.11 Palvuslõunasöök kujuneb tavaks”

  1. Usumees ütleb:

    ei palvetades süüa, ega süües palvetada, täis suuga ei saa ju sõnu õigesti välja öelda.

  2. meelis kale ütleb:

    haabersti klubimaja valitseb ateistist sotsiaal töötaja,kes ühtki religiooni sisse ei lase ja sai baba ka prügikasti loobib.jutu puhumise eest kutsub politei või turvateenistuse,kes siis jälle järjekordse skisofreeniku hullumajja toimetab.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)