Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

1.11 Heiki Mätlik ja Andres Uibo musitseerisid Laurentiuse kirikus

01.11.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Eile andsid Kuressaare Laurentiuse kirikus Saueri oreli 126. sünnipäeva puhul kontserdi Heiki Mätlik ja Andres Uibo.

Duo Mätlik–Uibo esitasid Johann Sebastian Bachi ja Arvo Pärdi muusikat, Mätlik klassikalisel kitarril ja Uibo orelil. Ettekandele tulid Bachi koraaliprelüüd “Jeesus, õnnista inimese tegemisi”, “Ciaconda”, Goldbergi aaria BWV 988 ning kaanonid BWV ja BWV 1076, aaria BWV 1068, allegro BWV 998 ja Sinfonia kantaadist nr 156.

Pärdi loomingust esitati M. Barrueco aranþeeringus Triviumi orelile ja Fratresi kitarrile ja orelile. Samuti mängiti Alessandro Marcello ja J. S. Bachi Concerto d-molli.

Andres Uibo ja Heiki Mätlik on koos tegutsenud 2002. aasta suvest. Nad on andnud kolm tosinat kontserti erinevates Eestimaa kirikutes ja kontserdisaalides. Mullu ilmus neilt uus heliplaat, kus kõlab eesti heliloojate originaalloome kitarrile ja orelile.

Kuressaare Kultuurivara rahvakultuurijuht Tiiu Villsaare sõnul oli eilne kontsert mõeldud kontsertide traditsiooni taaselustamiseks Saaremaa kirikutes.

Oma Saar, 30. oktoobril 2007

Üks kommentaar artiklile “1.11 Heiki Mätlik ja Andres Uibo musitseerisid Laurentiuse kirikus”

  1. Olev Kents ütleb:

    Tore, et Kuressaare Laurentsiuse kiriku orel on pärast mitmeaastast remonti jälle mängukorras. Kahju, et sellest varem ei teadnud oleksin kindlasti kuulama läinud.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)