Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

1.10. Piiskop Einar Soone võttis puhkuse

01.10.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) konsistoorium otsustas rahuldada piiskop Einar Soone avalduse ja lubada piiskopi 1. septembrist 2007 aastasele puhkusele.

 

Image 

Soone naaseb tööle 31. augustil 2008. Tallinna Toompea Kaarli koguduse õpetaja ülesandeid täidab seni abiõpetaja Jaak Aus.

EELK piiskopi ja Eesti Kirikute Nõukogu presidendi kohale selleks ajaks uut inimest ei määrata.

EELK konsistooriumi assessor, Tartu praost Joel Luhamets rääkis raadiole Sun FM, et Einar Soone võttis pika puhkuse tervislikel põhjustel. Praosti sõnul on Soonel olnud tükk aega probleeme seljaga ning arstid on juba ammu soovitanud piiskopil väsitavast tööst puhata.

Luhamets lisas, et paljud kirikuõpetajad on võtnud endale sabatiaastaid, mis enamasti on tähendanud teenimist väliseesti kogudustes. Luhametsa jutu järgi Soone välismaale minna ei tahtnud ning otsustas puhkuse veeta kodumaal end ravides, looduses liikudes ja raamatuid lugedes.

Einar Soonega raadiol kontakti saada ei õnnestunud.

Einar Soone pühitseti vaimulikuseisusesse 3. oktoobril 1973 Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus. Ta on teeninud Lüganuse Jaani ja Kiviõli Peetri kogudusi. Tallinna Kaarli koguduse õpetaja on ta olnud alates 1985. aastast.

1990. aastal määrati Soone Tallinna praostiks ja valiti Konsistooriumi assessoriks. EELK piiskopiks pühitseti ta 12. detsembril 1992.

Alates 22. jaanuarist 1993 on Soone ka Eesti Kirikute Nõukogu president.

Einar Soone 60. sünnipäeva tähistati kolmapäeval, 26. septembril kell 18 tänujumalateenistusega Tallinna Kaarli kirikus.

Postimees, 1. oktoobril 2007

Üks kommentaar artiklile “1.10. Piiskop Einar Soone võttis puhkuse”

  1. Külaline ütleb:

    meelega paned selliseid lödisid vendi viimsi kirikusse,vaata papp peab treenitud olema,muidu naerdakse,sest mootorratturid on tugevad kaklejad.harri haamer lõi vagunis lauaga pätile vastu pead,kui teised kaasreisjad ennast röövida lasid.gunnar aarma oli vanglas autoriteet.vale mulje jääb inimestel,kui pastor loll ja nõrk on.tal peab vägi olema nagu vigala sassil,siis usutakse.leiad kola üles ja nõid oskad olla kirikus.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)