Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

1.10 Ministeerium plaanib kirikuid toetada ligi 70 miljoni krooniga

01.10.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Kultuuriministeerium on tänavuse lisaeelarve ja tuleva aasta riigieelarve eelnõudesse kirikute toetuseks planeerinud 68,13 miljonit krooni.

Ministeeriumi pressiesindaja Katrin Arvisto ütles BNS-ile, et muinsuskaitseameti pühakodade programmile plaanitakse tuleval aastal anda 28 630 000 krooni ning selle summa jaotuse otsustab programmi juhtnõukogu.

Otse ministeeriumi tuleva aasta eelarvest saavad kirikud plaanide kohaselt 29,5 miljonit krooni. Näiteks saab Tartu Pauluse kirik sellest projekteerimise lõpetamiseks ja ehituse alustamiseks 10,5 miljonit ning Tartu Jaani kirik laenu tasumiseks neli miljonit krooni.

Narva Aleksandri kirikule eraldatakse torni ehituseks ja maa-aluse abihoone rajamiseks kümme ning Kuressaare Laurentsiuse kirikule projekteerimis- ja ehitustöödeks viis miljonit krooni.

Selle aasta lisaeelarvest on kultuuriministeeriumi kaudu näiteks Tallinna Jaani kirikule viimase laenuosa tasumiseks plaanis anda viis miljonit krooni.

Tartu Pauluse kirikule on projekteerimise lõpetamiseks ja ehituse alustamiseks kavas eraldada 3,5 ning Paide Püha Risti kirikule ehitustöödeks 1,5 miljonit krooni.

BNS,  30. septembril 2007

Üks kommentaar artiklile “1.10 Ministeerium plaanib kirikuid toetada ligi 70 miljoni krooniga”

  1. Külaline ütleb:

    Tiit Paulus võiks annetada Tartu Pauluse kirikule ja siis võiks seda hakatagi kutsuma Tiit Pauluse Kirikuks.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)